Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistą w zakresie psychologii klinicznej – neuropsychologii. W 1992 roku rozpoczęła pracę w Klinice Neurochirurgii Instytutu „Pomnik” Centrum Zdrowia Dziecka, co ukierunkowało jej zainteresowania kliniczne i naukowe w stronę neuropsychologii rozwojowej. Do listopada 2013 roku pracowała w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, była kierownikiem Pracowni Neuropsychologii Rozwojowej. Od 2014 roku jest zatrudniona w Katedrze Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z chorobami układu nerwowego (guzy mózgu, urazy czaszkowo-mózgowe, wady rozwojowe OUN, padaczka lekooporna), a także z zaburzeniami neurorozwojowymi, w tym przede wszystkim z zaburzeniami rozwoju języka. Pracuje także z pacjentami (dziećmi i dorosłymi) z zaburzeniami rytmu serca. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych (krajowych i zagranicznych). Prowadzi praktykę kliniczną w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci przy Wydziale Psychologii UW. W wolnym czasie obserwuje i fotografuje ptaki oraz inne zwierzaki.
prof. dr hab. n. społ. Robert Socha
Profesor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie i pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Oficer policji w stanie spoczynku. Dyrektor Akademickiego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Dąbrowie Górniczej. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuki Wojennej. Zawodowo związany z podmiotami leczniczymi, w których zajmuje się bezpieczeństwem pacjenta oraz przygotowaniami na potrzeby obronne państwa. Redaktor naczelny półrocznika „Security Forum”. Autor i współautor ponad dwustu opracowań publikowanych w Polsce i kilkunastu innych krajach, a dotyczących: policji, bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, bezpieczeństwa lokalnego, zarządzania kryzysowego oraz organizacji działań administracji publicznej w stanach nadzwyczajnych. Za działalność na rzecz bezpieczeństwa, nauki i dydaktyki oraz popularyzacji wyników badań wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz nagrodami terenowych organów administracji rządowej i samorządowej, a także władz uczelni.
prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar
Jest lekarzem psychiatrą, profesorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownikiem Katedry i Kliniki Psychiatrycznej WUM i byłym Dziekanem Wydziału Lekarskiego. Ma także stałe stanowisko profesora wizytującego w Department of Psychiatry, University of Michigan w Ann Arbor, USA. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 1988 roku. Od początku pracy zawodowej interesuje się patogenezą i przebiegiem uzależnień. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1997 roku na podstawie pracy poświęconej mechanizmom rozwoju majaczenia alkoholowego. Dwukrotnie przebywał na stypendium naukowym fundowanym przez Fogarty International Center Narodowego Instytutu Zdrowia USA na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. Praca naukowa poświęcona badaniu związków skłonności samobójczych, impulsywności i nawrotu picia w kontekście genetycznej predyspozycji do uzależnienia od alkoholu zaowocowała jego pracą habilitacyjną; stopień doktora habilitowanego prof. Wojnar uzyskał w 2007 roku. Jest autorem ponad 190 publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Brał udział w licznych konferencjach i kongresach naukowych, na których przedstawiał ponad 180 doniesień zjazdowych. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wiceprezydentem Europejskiego Towarzystwa Badań Biomedycznych nad Alkoholizmem (ESBRA), a także założycielem i wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami.
dr hab. n. med. i n. o zdr. Patryk Rzońca
Ratownik medyczny, nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Zakładu Anatomii Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Członek załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Autor i współautor licznych publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych dotyczących m.in. medycyny ratunkowej, ratownictwa medycznego, organizacji systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz zdrowia publicznego. Członek komitetów naukowych i organizacyjnych oraz prelegent na konferencjach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
dr hab. n. med. i n. o zdr. Krzysztof Sobczak
Pełni obowiązki Kierownika Zakładu Socjologii Medycyny i Komunikacji Medycznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Pełni funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Medycznej. Organizator „Projektu rozwoju kompetencji komunikacyjnych studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Med-Kom”. Autor ponad 70 publikacji oraz 30 projektów naukowo-badawczych z zakresu socjologii medycyny i komunikacji medycznej. Pełni funkcję trenera-konsultanta w firmie Yari.pl, gdzie odpowiada za obszar doradczo-szkoleniowy dotyczący komunikacji z pacjentem, AC/DC oraz trening kompetencji. Współpracuje z organizacjami pacjenckimi, prowadzi zajęcia w ramach Areopagu Etycznego w Pucku i jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Jest także członkiem grupy roboczej ds. wsparcia nauczania komunikacji przy KRAUM oraz Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji osób chorujących na otyłość przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, laureat Nagrody Rektora GUMed (2023) oraz nagrody indywidualnej „Nowoczesna edukacja w GUMed” (2024).
dr Grzegorz Matuszek
Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Emerytowany oficer Policji. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest monitoring wizyjny jako narzędzie wykorzystywane w systemie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ponadto pasjonat i miłośnik sztuk walk i systemów samoobrony, w tym izraelskiego systemu Krav Maga.
dr n. med. Aleksandra Krasowska
Lekarka, specjalistka psychiatrii i seksuologii. Pracownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kieruje Poradnią Leczenia Nerwic Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego, gdzie pracuje z pacjentami cierpiącymi m.in. z powodu zaburzeń lękowych i osobowości. Konsultuje pacjentów w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz prowadzi prywatną praktykę lekarską. Wydaje opinie psychiatryczne i seksuologiczne na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. Wchodzi w skład zespołów specjalistycznych psychologiczno-seksuologiczno-psychiatrycznych, opiniujących w sprawach o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W ramach działalności naukowej prowadzi badania z zakresu seksualności człowieka, zachowań ryzykownych i agresywnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich neurobiologicznych uwarunkowań. Autorka i współautorka artykułów naukowych, rozdziałów w książkach specjalistycznych oraz o charakterze popularnonaukowym, a także doniesień oryginalnych prezentowanych w kraju i zagranicą. Członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członkini Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.
ks. dr Kacper Radzki
Ksiądz katolicki Archidiecezji Wrocławskiej, pedagog (studia pedagogiczne – resocjalizacja na Uniwersytecie Wrocławskim, 2001), teolog (studia teologiczne – filozofia chrześcijańska na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, tytuł doktora 2014, antropologia wychowania), socjolog (studia socjologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, 2024), student ostatniego roku psychologii (Uniwersytet SWPS, oddział we Wrocławiu), w latach 1997–2004 wychowawca i pedagog w Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach Zdroju, 2008-2010 nauczyciel religii w Liceum Ogólnokształcącym w Oławie, instruktor ZHP, instruktor sportu (samoobrona i walka wręcz), wychowawca i pedagog (2010-2014), dyrektor (2014-2017) w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie, wicerektor (2015-2017), rektor (2017–2022) Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Od 2022 wychowawca i pedagog w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla dziewcząt we Wrocławiu. Adiunkt w katedrze pedagogiki ogólnej Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej i Nauk Społecznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zajęcia zlecone na kierunku pedagogika w Uniwersytecie Wrocławskim (Zakład Poradnictwa i Poradoznastwa w Instytucie Nauk Pedagogicznych). Obszar badań naukowych: harcerska metoda wychowawcza, antropologia wychowania Jacka Woronieckiego (pedagogika personalistyczna), resocjalizacja (szczególnie nieletnich), subkultury przestępcze (głównie młodzieży), wychowawcze aspekty sportu, manipulacja wychowawcza (głównie w resocjalizacji), oddziaływanie wychowawcze w szkole i w internacie, formacja ludzka kandydatów do kapłaństwa oraz do zgromadzeń zakonnych męskich i żeńskich, psychologia poznawcza (refleksyjność i elastyczność myślenia), psychologia kliniczna dzieci i młodzieży (głównie w kontekście niedostosowanych nieletnich).
dr n. med. Paweł Rasmus
Psycholog kliniczny, kierownik Zakładu Psychologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest członkiem Wydziałowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia na kierunku ratownictwo medyczne. Jako psycholog wspiera swoich kolegów w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Członek Zespołu ds. przeciwdziania mobbingowi w WSRM w Łodzi oraz w Pabianickim Centrum Medycznym. Autor ponad 80 publikacji naukowych.
dr n. med. Marta Strombek-Milczarek
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: psychologia Stosowana oraz pedagogika specjalna. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku biologia, podyplomowe studia z seksuologii klinicznej, a także studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada specjalizację z psychologii klinicznej. Asystent w Zakładzie Psychologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracuje także w WZ ZOZ Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi na stanowisku Kierownika Sekcji Psychologów. W Oddziale Neurologii tamtejszego szpitala zajmuje się diagnostyką pacjentów z różnego rodzaju zaburzeniami OUN. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w oddziałach psychiatrycznych. Od ponad 10 lat zajmuje się diagnozą psychologiczną, neuropsychologiczną oraz różnicową otępień w poradni zdrowia psychicznego.
dr n. med. Bohdan Tadeusz Woronowicz
Specjalista psychiatra i seksuolog, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień. Utworzył i przez 35 lat kierował Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jeden z dwójki fundatorów Fundacji Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików w Polsce oraz pierwszy Powiernik klasy A (niealkoholik) w polskiej Wspólnocie Anonimowych Alkoholików. Fundator i wieloletni Prezes Zarządu Fundacji Zależni Niezależni. Wraz z grupą specjalistów ze Stanów Zjednoczonych, z którymi kładł wspólnie podwaliny pod dzisiejszy system lecznictwa uzależnień w Polsce, został odznaczony przez Prezydenta RP – Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w uznaniu „za wybitne zasługi i zaangażowanie w działalności na rzecz ludzi uzależnionych”. Przez Ministra Zdrowia został wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Otrzymał też Nagrodę miasta stołecznego Warszawy „w uznaniu zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej”. Laureat Nagrody Pelikana przyznawanej osobom znacząco zaangażowanym w pomoc osobom uzależnionym przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, honorowy członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. Autor ponad 250 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz wielu książek poświęconych problematyce uzależnień.
chorąży mar. Tomasz Paprocki
Służy w Oddziale Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego. Z wykształcenia oraz pasji ratownik medyczny i żołnierz. Pierwsze szlify ratownicze zdobywał w Medycznym Studium Zawodowym w Gdyni w 2000 roku. Ukończył następnie Akademię Medyczną w Bydgoszczy na kierunkach ratownictwo medyczne oraz nauk o zdrowiu. Z miłości do samorozwoju ukończył następujące studia podyplomowe: medycyna ekstremalna i medycyna podróży; higiena i epidemiologia; medyczne zabezpieczenie sytuacji kryzysowych; psychologia kliniczna; terapia uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywał przez 23 lata spędzone z ZRM-ach, 7 lat na szpitalnym oddziale ratunkowym oraz na misjach w Polskich Kontyngentach Wojskowych (ISAF, KFOR). Od 2021 roku jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku. Jako medyk wojskowy współtworzył i przez 10 lat dowodził Wojskową Służbą Zdrowia szczebla batalionu w Marynarce Wojennej. Prywatnie pasjonuje się historią wojskowości, medycyny oraz kulturą innych nacji. Uwielbia podróżować. Uzależniony od „adrenaliny”.
Igor Jakubowski
Z wykształcenia jest psychologiem. Studia kończył w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie ukończył Profesjonalną Szkołę Psychoterapii im. Jerzego Mellibrudy. Od 2021 roku współtworzy Zespół Wsparcia Psychologicznego w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Praktykę zdobywał w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Pomocy Społecznej oraz w Szpitalu im. F. Raszei w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Przez 12 lat był związany także z biznesową częścią psychologii w zakresie rekrutacji, ocen i rozwoju pracowników. W wolnym czasie uwielbia odkrywać nowe smaki, interesuje się też sztuką współczesną, lubi morze. Jego pasją są ludzie i kontakt z nimi.
Anna Orłowska
Psycholożka, psychoterapeutka CBT, pedagożka, socjoterapeutka oraz liderka grup balinta. Pracuje na Oddziale Psychiatrii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz w prywatnym gabineciem. Związana jest także z Puckim Hospicjum, gdzie pracowała zarówno na oddziale stacjonarnym, hospicjum domowym i Poradni Medycyny Paliatywnej. Prowadzi warsztaty z komunikacji lekarz-pacjent na Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Areopag Etyczny oraz szkolenia dla lekarzy i zespołów medycznych z zakresu komunikacji medycznej. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej i Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego.
Urszula Szybowicz
Pomysłodawczyni i prezes Fundacji Nie Widać Po Mnie, koordynatorka projektów dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego kadry medycznej, dzieci i młodzieży oraz seniorów. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz wsparcia psychologicznego. W Polskim Towarzystwie Koordynowanej Ochrony Zdrowia pełni funkcję wiceprezesa, a w Polskiej Federacji Szpitali dyrektor operacyjnej. Wyróżniona w konkursie Lider Roku 2022 „Działalność Charytatywna” organizowanym przez wydawnictwo Termedia, BronzeWinner w kategorii dobrostanu pracowników medycznych podczas IHF Awards, organizowanego przez Światową Federację Szpitali, tegoroczna debiutantka na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia – miejsce 59. Absolwentka kierunku zdrowie publiczne zarządzanie w opiece zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od kilku lat uczestniczy w wielu projektach dotyczących innowacji na rynku ochrony zdrowia, analizy danych medycznych i farmaceutycznych. Jako ekspertka zdrowia publicznego i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia bierze udział w projektach dotyczących regulacji prawnych dla sektora zdrowia.
Martyna Tworkowska
Psychoterapeuta, od 20 lat wspiera ludzi w kryzysie w procesie psychoterapii. Od 13 lat pracuje w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, zapewniając wsparcie psychologiczne załogom HEMS i EMS. Prowadzi szkolenia i warsztaty z tematyki stresu, komunikacji. Prywatnie lubi medytacje, przyrodę, psy oraz sport.