Logo konferencji

Prelegenci

dr n. społ. Antonina Doroszewska

Kierownik Studium Komunikacji Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka programów kształcenia z zakresu komunikacji dla studentów kierunków medycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć i warsztatów z komunikacji. Członkini Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, przewodnicząca Zespołu Języka Medycznego RJP PAN, członkini Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Zainteresowania naukowe związane z badaniem zawodów medycznych, w szczególności społecznych aspektów wykonywania zawodów medycznych, relacji i komunikacji personel medyczny – pacjent. Autorka lub współautorka kilkudziesięciu prac naukowych z zakresu socjologii zdrowia i medycyny oraz komunikacji personel medyczny – pacjent.

Rasmus

dr n. med. Paweł Rasmus

Psycholog kliniczny w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, instruktor w Szkole Ratownictwa WSRM w Łodzi. Odpowiedzialny za realizację części psychologicznej kursów KPP i KDRM oraz innych. Kierownik Zakładu Psychologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Naukowo zajmuje się m.in. problemem stresu, w tym także stresu traumatycznego. Autor ponad 75 publikacji naukowych, ma też za sobą ponad 80 wystąpień konferencyjnych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne m.in. dla studentów kierunków ratownictwo medyczne, jest członkiem Wydziałowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia na tym samym kierunku.

dr Michał Skalski

dr n. med. Michał Skalski

Od 1984 r. pracuje w Katedrze i klinice psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 19981 r. doktorat na temat „Zaburzenia snu u pacjentów uzależnionych od alkoholu”. W latach 90-tych założył pierwszą w Polsce Poradnię Zaburzeń Snu, w której pracuje do dziś. Główne obszary zainteresowań – diagnostyka i leczenie zaburzeń snu, upowszechnianie wiedzy na temat snu i zaburzeń snu. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, przewodniczącym Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej oraz członkiem European Sleep Research Society i American Academy of Sleep Medicine. 

dr Ewa Woydyłło

dr Ewa Woydyłło

Doktor  psychologii klinicznej, specjalistka i superwizorka terapii uzależnień. Publicystka medialna i autorka książek psychologicznych, m.in. „W zgodzie ze sobą”, „My rodzice dorosłych dzieci”, „Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji”, „Dobra pamięć, zła pamięć”, „Żal po stracie”, „Droga do siebie – o poczuciu wartości”, „Żyć z traumą – ukojoną”. Laureatka kilku odznaczeń państwowych oraz Medalu św. Jerzego.

Igor Jakubowski

Igor Jakubowski

Jego pasją są ludzie i kontakt z nimi. Z wykształcenia jest psychologiem. Obecnie zdobywa certyfikat w Instytucie Psychologii Zdrowia jako psychoterapeuta w nurcie integracyjnym. Od 2021 roku współtworzy Zespół Wsparcia Psychologicznego w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Studia kończył w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Praktykę zdobywał w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Pomocy Społecznej oraz w Szpitalu im. F. Raszei w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Przez 12 lat był związany także z biznesową częścią psychologii w zakresie rekrutacji, ocen i rozwoju pracowników. W wolnym czasie uwielbia odkrywać nowe smaki, interesuje się też sztuką współczesną, lubi morze.

Katarzyna Moch

Katarzyna Moch

Psycholog. Od 2021 r. pracuje jako psycholog w dyspozytorni medycznej w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Wcześniej pracowała 12 lat jako psycholog w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu mając pod opieką funkcjonariuszy z województwa opolskiego. Była również przez 5 lat psychologiem w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Ponadto prowadzi szkolenia w zakresie szeroko pojętego ratownictwa – głównie w tematyce wsparcia psychologicznego oraz prewencji skutków stresu zawodowego. Współpracuje również z poradnią zdrowia psychicznego prowadząc konsultacje i diagnozy psychologiczne. W wolnym czasie słucha muzyki i gra na gitarze.

plut.  Łukasz Omernik

sierż.  Łukasz Omernik

Starszy Ratownik Medyczny w Ambulatorium 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wejherowie. Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku i Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Posiada 14-letnie doświadczenie w pracy jako kierownik zespołów ratownictwa medycznego w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wejherowie. Jest pomysłodawcą oraz organizatorem Warsztatów Wojskowej Służby Zdrowia oraz seminariów dotyczących współpracy medyków wojskowych oraz cywilnych w kontekście zdarzeń masowych. Twórca firmy szkoleniowej „TOTAL-MEDICA”. Wielokrotnie  wyróżniany za wkład w rozwój Wojskowej Służby Zdrowia Garnizonu Wejherowo. W listopadzie 2020 r. wyróżniony przez Ministra Zdrowia Odznaką „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia” za walkę z pandemią.

lek. med. Igor Pańkowski

lek. med. Igor Pańkowski

Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Pracuje również w Szkole Ratownictwa Medycznego CSK MSWiA w Warszawie. Jest specjalistą medycyny ratunkowej, a także anestezjologii i intensywnej terapii. Pełnił funkcję koordynatora Szpitala Tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jest również koordynatorem ewakuacji medycznej w Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej. Ponadto koordynator zabezpieczenia medycznego programu szczepień przeciw COVID-19 personelu Kwatery Głównej NATO w Brukseli. Koordynator Misji Medycznej OBWE na terytorium Ukrainy. Autor i współautor publikacji w indeksowanych czasopismach polskich i zagranicznych.

Tomasz Paprocki

mł. chor. Tomasz Paprocki

Ratownik medyczny, dowódca grupy ewakuacji medycznej Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Absolwent Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie Medycznego Zabezpieczenia Sytuacji Kryzysowych, a także Medycyny Ekstremalnej oraz Medycyny Podróży. Posiada 22-letnie doświadczenie w pracy jako kierownik zespołów ratownictwa medycznego w Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni oraz Wejherowie. Uczestnik dwóch misji poza granicami kraju w Republice Kosowa oraz Islamskiej Republice Afganistanu. Wykładowca akademicki na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wielokrotnie odznaczany medalami resortowymi oraz w listopadzie 2021 r. wyróżniony przez Ministra Zdrowia Odznaką „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia” za walkę z pandemią.

Anna Świderska

Anna Świderska

Psycholog. Od 2014 r. zatrudniona jako ekspert ds. pomocy psychologicznej w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Wcześniej przez 11 lat pracowała jako psycholog w Opiniodawczym Zespole Specjalistów Sądowych. Od 2008 r. pozostaje na liście biegłych psychologów z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto od 2012 r. prowadzi Pracownię Psychologiczną. Zajmuje się wykonywaniem badań z zakresu psychologii transportu, wykonuje badania osób starających się o pozwolenie na broń oraz badania na potrzeby sądownictwa. W swojej pracy zawodowej zajmuje się głównie diagnozą i opiniowaniem. Przez 6 lat była wykładowcą Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim na studiach podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. W wolnej chwili podróżuje, jeździ rowerem, ale jej główne zainteresowania skupiają się wokół innej dyscypliny sportowej – pływania. Jest sędzią pływania klasy międzynarodowej.

Martyna Tworkowska

Martyna Tworkowska

Psychoterapeuta, interwent kryzysowy, mediator rodzinny, trener. Od 18 lat praktykuje klinicznie z pacjentami w kryzysach życiowych oraz z pacjentami zaburzonymi psychicznie. Od 11 lat związana jestem ze środowiskiem ratownictwa medycznego – w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Ta praca zainspirowała ją do założenia fundacji – Na Wszelki Wypadek – aby pomagać rodzinom po stracie bliskich w wypadkach czy z powodu śmierci samobójczych. Jest to praca interwencyjna i długoterminowe wsparcie psychologiczne dla takiej rodziny.
Prowadziła liczne warsztaty i szkolenia dla różnych organizacji, które potrzebowały wsparcia w rozwoju kompetencji miękkich.
Prywatnie kocha psy, uprawia sport siłowy i pilates, dużo medytuje i uwielbia podróże.

Piotr Zawadzki

Pielęgniarz, ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy, technik symulacji medycznych. Pracę zawodową zaczynał na Pododdziale Toksykologii w Szpitalu Praskim. Wieloletni pracownik szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz oddziałów intensywnej terapii. Zdobywał doświadczenie jako ratownik medyczny w Nowodworskim Pogotowiu Ratunkowym. Przez 15 lat prowadził szkolenia z pierwszej pomocy. Obecnie pracuje jako główny specjalista w Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jako pielęgniarz w I Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.

Joanna Zawanowska

Wykładowczyni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prowadziła ćwiczenia z psychiatrii, komunikacji medycznej i budowania odporności psychicznej dla lekarzy, pracowała na oddziale klinicznym w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim „Drewnica”. Magister psychologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i certyfikowana terapeutka par, wykłada w Szkole Psychoterapii Dialog. Prowadzi szkolenia z obszaru zdrowia psychicznego i komunikacji.